Düldül Dağı Teleferik Projesi

08.07.2020
8.450
A+
A-

Düziçi teleferik hattı şu ana kadar iki istasyon arası dünyada en uzun hatta sahip olan Bolivya teleferik hattının ardından ikinci sırada yer alırken; Avrupa ise birinci sıradadır.

Teleferik hattı 8 kişilik kabinlerden oluşmaktadır. Sistem saniyede 0-6 metre aralığında ayarlanabilen hız ile aynı anda çıkış yönünde 600 kişi / saat, iniş yönünde 600 kişi/saat yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Günlük toplam yolcu taşıma kapasitesi ise yaklaşık 18. 480 kişi olacaktır.

 

İŞLETME HIZI                                                                    21.6 KM/SA

SEYAHAT SÜRESİ                                                             17 DK

HATTA ÇALIŞAN KABİN SAYISI                                  43

GÜNLÜK İŞLETME(DK)                                                  720

GÜNLÜK TOPLAM SEFER SAYISI                                1848

YOLCU TAŞIMA KAPASİTESİ-TEK  YÖN                    600 KİŞİ/SAAT

KABİN KAPASİTESİ                                                          8 KİŞİ

GÜNLÜK TOPLAM TAŞIMA KAPASİTESİ                  18.480

YORUMLAR

  1. celal şaman dedi ki:

    merhaba teleferik le ilgili son durum nedir ne zaman faaliyete geçecek sosyal medyada şahısların yada çalışanların çektiği sessiz yada iyi kaydedilmemiş paylaşımlar var ama bunlardan hattı yapan firmanın ve belediyemizin yetkililerinin açıklamalarına ulaşamıyoruz lütfen bu konularla ilgili hattın seferleri ile ilgili videolarıda içeren detaylı ve geniş paylaşımlar bekliyoruz proje düziçine ve ülkemize hayırlı olsun yht mizle bahçe istasyonumuzdan bu güzelliklere en kısa zamanda kavuşmak dileğiyle.

    1. Düldül fatihi dedi ki:

      Biz burada çalışandık . Heryerini en mükemmel şekilde hatasız ve halkın güvenle kullanması için elimizden geleni yaptık . 2021 sonu bizim firmanın mekanik elektirik montaj işi azaldı . Şimdi peyyaj çalışmaları beklenmekte