15 TEMMUZ; DÜNDEN, YARINA BİR KÖPRÜDÜR

14.07.2022
50
A+
A-

Belediye Başkanımız  Dr. Alper Öner yayınladığı basın açıklaması ile “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün” dünden yarına bir köprü olacağını belirtti. Başkanımız Öner’in basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Ülkemiz demokrasisini yıkmak için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliğini ve bütünlüğünü hedef alan, 15 Temmuz 2016 yılında yapılmak istenen hain darbe girişiminde şehit olan, 251 kahramanımızı bugün bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyorum. 2196 gazimize ise sağlık diliyorum.

Milletimizin diriliş destanı 15 Temmuz, içinde birçok acı barındırdığı kadar, bir o kadarda kahramanlık hikâyeleri ile dolu bir gün olarak tarihte kendine yer edinmiş ve bu aziz milletin gerektiğinde, milli mücadele ruhu ile vatanına kast edenlere karşı dik duruşunun sembollerinden biri olmuştur. Düziçi’mizde hain darbe girişiminin ilk duyulması ile birlikte sokaklara çıkmış, devletinin yanında yer alarak, hainlere karşı tavrını net olarak ortaya koymuştur.

15 Temmuz, FETÖ terör örgütünün hain ve kanlı yüzünü tüm çıplaklığı ile görülmesi ve devlet içindeki paralel yapının milletin desteği ile temizlenmesi adına da bir milat olmuştur.
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti adına verdiği mücadelede, ona destek olmak için meydanları dolduran ve tanklara göğüs geren aziz milletimiz gerçek demokrasinin ne olduğunu dünyaya göstermiştir.

O gece Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve seçilmiş Cumhurbaşkanı’na yapılmak istenen darbe girişimi hem kara bir leke hem de bir zaferin günüdür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin içeride ve dışarıdaki düşmanlarına, kem gözlere cevap günüdür. O karanlık gece Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde çelikten yumruk olduğunu hainlere, onların içerdeki ve dışarıdaki iş birlikçilerine gösterme günüdür. Tarih boyunca süregelen şehitlerimizin evlatları olduğumuzu gösterme günüdür. Bir olma günüdür. Kısacası 15 Temmuz geçmişten gelen bir destanın, yarınlara bir köprü olduğu tarihtir.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda büyüyen ve emperyalist güçleri ziyadesi ile rahatsız eden yeni Türkiye’yi geçmişte olduğu gibi yeniden sekteye uğratmak isteyenlerin, bu hain kalkışmanın baş aktörlerinden olduğunu gayet iyi biliyoruz.
Ancak şunu da iyi biliyoruz ki bu aziz millet, bu hain oyunlara kanmayacak kadar feraset ve cesaret sahibidir. Dün olduğu gibi, bugünde Düziçi olarak, her zaman demokrasimizin ve devletimizin yanında milletimizin emrinde olmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
15 Temmuz vesilesi ile bu vatan için can veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Allah bir daha yaşatmasın diyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.